Černohorská chata

Stojí poměrně blízko chaty Hubertky pod Černým vrchem. Název zřejmě získala dle této hory, která na jiných mapách nese název Malé loučky. Její více než stoletá historie mě zaujala, její neutěšný stav také. Proč je na ní nápsáno modrou křídou Hubertusbaude, mi vrtalo hlavou. Jak zajímavé bylo moje zjištění, když jsem zapátrala ve starých mapách. Na Speciální mapě moravských a slezských Sudet  z konce 19.století je zakreslena tato chata pod názvem Hubertusbaude, zatímco dnešní blízká Hubertka ještě nestála.

A Ota bouzek napsal toto:

"ČERNOHORSKÁ  CHATA

Studánek, co rodily křišťál ve vodním skupenství, bylo v polesí několik, ale v osmdesátých létech jsme se bez obav napili přímo z potoka.

           Chlapi v příjemné chatce, kde se o teplo starají prastará kamna seskládaná z též letitých a možná právě proto kvalitních cihel, usedli v malé temné místnosti za stůl. Na všech loveckých chatách v polesí Bílý Potok, takže i tady, se o světlo starají svíčky a skleněná jemně zdobená petrolejová lampa. Venku svítí hvězdy a pravodatní myslivci se debatou přiznávají k úspěchům i porážkám svých činů v zeleném království.

            ČERNOHORSKÁ chata byla odjakživa v bezplatném „pronájmu“ studentů brněnské vysoké školy. Nutno povědět, že byla chudičká, ale mladí se o ni dobře starali. Skutečnou raritou opravdu byla v jediné místnosti postavená kamna z červených německých cihel. Nelze nevzpomenout, že nedaleko chodníku, kousíček pod chatou vyvěrala a čtvercovým fošnovým byla svázána voda z nedaleké studánky. Tuhle vodu jsem vždycky považoval za nejchutnější. Byla opravdu vynikající!"

Další fotografie zde:
www.zonerama.com/lovcha/Album/6154546?secret=d93UryGcbiHf002i5aqi8xf8E

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, 
NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.
Zprostředkovatelem ubytování na chatách ve svém vlastnictví jsou Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Více informací zde: eshop.alsol.cz/

Vytvořeno službou Webnode