Novinky

Přátelé,
před námi je další zajímavá akce - slavnostní otevření zámku Linhartovy poblíž Města Albrechtic, kam jsem byla pozvána, abych jednak vystavila lovecké chaty a jednak o chatách promluvila.
V sobotu 22.10.2002 ve 13.00 hodin začne bohatý program, kdy budete moci zhlédnout několik souběžných výstav a také vyslechnout pokaždé zajímavou přednášku s prezentací úžasných fotek Štěpána Mikulky.
Zámek Linhartovy mě překvapil svou pohnutou historií i nádherným parkem v jeho okolí.
Chcete-li prožít obohacující odpoledne, neváhejte a přijeďte!
Ráda vám ve své prezentaci ukážu aktuální záběry některých chat a povykládám také něco o lichtenštejnských loveckých chatách, které tam budou vystaveny.
 
_______________________________________________________________________________________
 
12.10.2022
Milí přátelé, kamarádi,
mnozí máte ještě v paměti, jak se naše generace v dětství a mládí účastnila lesních brigád. Sadili jsme stromečky, ožínali je, zabezpečovali je proti okusu. Byly to krásné chvíle strávené v lůně přírody. Dýchali jsme svěží vzduch, jedli chleba se sádlem. Nesledovali jsem přitom ani čas, ani mobil...
Lesy ČR začaly každoročně pořádat Den za obnovu lesa. Letos tento den bude věnován navíc i oslavě 30 let vzniku Lesů ČR, s.p.
V Olomouckém kraji byla tentokrát zvolena lokalita Švagrova, tedy lokalita, kde jsem vyrůstala. Dovolte, abych vás pozvala na tento význámný den i já osobně. Můžete se dovědět spoustu nových informací, můžete si vyzkoušet práci v lese. Budete-li mít chuť, můžete si přijít poslechnout k "mé" chatě něco o loveckých chatách v Jeseníkách :-).
 
 
______________________________________________________________________________________
 

01.09.2022
Srdečně vás zvu na procházku :-)

_______________________________________________________________________________________

15.07.2022
V druhé polovině června vyšlo další číslo časopisu 9/2022 JESENÍKY RYCHLEBSKÉ HORY, v kterém publikuji článek Lichtenštejnské lovecké chaty. Pozorná čtenářka mi napsala, že mám mylně uvedený jeden z dvou původních názvů Medvědí boudy. Rauchbeerbaude totiž stála níže poblíž Aloisova pramene. Proto vypouštím tento název z textu u Medvědí boudy v Rychlebských horách a za chybu se omlouvám jak vám,  čtenářům těchto stránek, tak čtenářům zmíněmého časopisu.
_______________________________________________________________________________________
 
Šestá kniha Pavla Sztwiertni již spařila světlo světa. Kdo máte rádi jeho popisné vyprávění loveckých zážitků, neváhejte a kupujte! :-)
 
_______________________________________________________________________________________
 
11. 5. 2022
Do sekce článků jsem zařadila povídku Síla zaklínadla z připravované šesté knihy Pavla Sztwiertni, která ponese název Z kapsy lesnického hubertusu.
 
V Hrubém Jeseníku jsem nahrála listopadové fotky Rudolfky, Tetřeví chaty, Františkovy myslivny a jí Blízké Hubertky.
_________________________________________________________________________________________________
 
11. 3. 2022
Milí přátelé,
zvu vás na vernisáž výstavy Lichtenštejnské lovecké chaty do Postřelmova, kde vám v rámci své prezentace sdělím spoustu pozitivních zpráv, co se loveckých chat týče. A samozřejmě taky popovídám o Lichtenštejnských loveckých chatách, které budou vystaveny na 14 panelech. Jedná se o obdobnou výstavu, která dnes skončila ve Vrbně pod Pradědem a která v roce 2020 byla prvně představena v Branné, a tak je zaměřena na jí blízké chaty. Panely jsou rozčleněny po jednotlivých revírech, jejichž názvy jsou uvedeny jak v češtině, tak v němčině, stejně jako u současných názvů chat jsou uvedeny původní názvy v němčině.
Přednášku, oproti té vrbenské, nyní více zaměřím na lichtenštejnské chaty.
Přijďte podívat a aspoň na chvíli  se nechat přenést do "oázy" klidu a míru...
 

 

_______________________________________________________________________________________
 
4. 2. 2022
Milí přátelé, přátelé loveckých chat,
je mi ctí, že vás mohu pozvat na vernisáž výstavy Lichtenštejnské lovecké chaty právě do Vrbna pod Praděděm, protože tam téměř před 8 lety proběhla moje vůbec první výstava. Byl to Ota Bouzek z Karloby Studánky, který mě tenkrát k výstavě přesvědčil. Nikdo z nás netušil, kolik lidí lovecké chaty osloví, kolik lidí budou chaty zajímat. A všichni jsme pak byli mile překvapeni.
A tak jedu do Vrbna vlastně "skládat účty". Lichtenštejnské lovecké chaty nebudou jediným tématem mé přednášky s prezentací. Ráda vás seznámím také s tím, co se za období od první výstavy v říjnu 2014 do dneška v oblasti loveckých chat změnilo. Je toho opravdu hodně a k mé radosti hodně pozitivního.
Těším se na vaši návštěvu!
 
 
_______________________________________________________________________________________
 
2. 1. 2022
Do Nízkého Jeseníku vloženy chaty Kočárová bouda, U Zbyňkovy školky, Borová, Slovákův srub, Hubertka u Huzové a opuštěná Myslivecká chata, které jsem navštívila už v listopadu roku 2020.
_______________________________________________________________________________________
 
Všem nám přeji pevné zdraví...
 
 

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, 
NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.
Zprostředkovatelem ubytování na chatách ve svém vlastnictví jsou Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Více informací zde: https://alsol.cz/uvod/lesy/chaty

Vytvořeno službou Webnode