Na severovýchodním úbočí Králického Sněžníku, na polském území, můžete na své cestě do neznáma potkat tento dřevěný domeček jako z pohádky, původně nazývaný Schneebergbaude. Je otevřený všem a všemu, a ačkoli jsou návštěvníci citlivě nabádáni k zanechání chaty v pořádku, překvapil mě všude nepořádek. Stačila by půlhodinka a chata by byla připravená pro vlídné přijetí kolemjdoucích. Tady mě napadla myšlenka, že nepatřičně zvolený název chaty U Strašidel (když se původně jmenovala Dreigrabenbaude), mohl být zvolen právě pro tuto Chatku pod Śnieżnikiem ... v den mé návštěvy tak aspoň vypadala :-).

Kousek od ní jsou věrně zachovány stěny bývalého ovčína (jeho vznik jen sama pro sebe odhaduji na období, kdy mnou obdivovaná Marianna Oranžská zvelebovala okolní městečka a vesnice, na jejíž popud bylo vystavěno i nedaleké Schronisko na Śnieżniku, nejstarší horská chata v celém Polsku). Po válce v ovčíně údajně přechovávali lesníci koně.

Další fotografie zde:
www.zonerama.com/lovcha/Album/6144851?secret=kPEEFSCinlx1TAFt8N416UgR0

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, 
NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.
Zprostředkovatelem ubytování na chatách ve svém vlastnictví jsou Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Více informací zde: eshop.alsol.cz/

Vytvořeno službou Webnode