Střelecká chata

Chata, původně zvaná Schützenkamm Baude, je v dohledu z Dykovy chaty, je opravdu nezvykle blízko. Napadá mě proč, pokusím se svou domněnku nejprve ověřit... Zdá se, že je zrekonstruovaná.

Ota Bouzek o chatě napsal:

"STŘELECKÁ  CHATA

V lese, aby ho opravdu dobře poznal, musí být člověk často a nejlépe sám. Jedině tak si všimne, správně uvidí, ucítí, uslyší a částečně i pochopí.

         Stačí trochu setřepat únavu, uvolnit se, malinko pojíst, nalít si třpytivý doušek vinného moku k pohlazení na duši. Pak už může poklidná beseda začít. Co jiného by lovec s doprovodem za dlouhých podzimních večerů uprostřed lesů dělal. A vyprávění u svíčky myslivce  vždycky bavilo. Většina zážitků je motivována lovem odehrávajícím se v nekonečné kráse jesenické přírody.

            SŤŘELECKÁ  chata je větší sestrou nedaleko naproti stojící chaty Dykovky. Uvnitř  víc tmavá než světlá, mimo kuchyně všude tmavé dřevěné stěny přijdou člověku smutné,  uplakané. Nedivím se, jde o dědictví. Dávno byla obětována tehdejšímu systému. Předchůdce i já jsme ji z rozhodnutí našeho ředitelství museli půjčovat školním třídám, pionýrům a různým složkám Národní fronty. Poznala sportovce, dílenské brigády, svazáky i vojáky na lesní brigádě, vždycky velké skupiny lidí. Vyhovovala jim prostorem, pobrala na vyspání třicítku návštěvníků a v létě na podlaze v podkroví ještě víc. Trpěla v horách nezvyklou lidnatostí. Já, fořt ji, na rozdíl od jiných loveckých chat v polesí, tak trochu zanedbával, ba co víc, svému účelu obětoval. Na omluvu je pozdě, ale vzpamatovala se. Dneska ji, pronajatou, velmi dobře opečovává slušný podnikatel a Střelecká chata hodně prokoukla. Obě chaty jsou obrostlé stejnověkým lesem, v němž se na podzim dá podlehnout omamné vůni hřibů i poslouchat jelení troubení."

Další fotografie zde:
www.zonerama.com/lovcha/Album/6154560?secret=vFwSUif2pEHXs2oAEcqL1l9N7

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, 
NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.
Zprostředkovatelem ubytování na chatách ve svém vlastnictví jsou Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Více informací zde: eshop.alsol.cz/

Vytvořeno službou Webnode