Ztracená chata

Ze Solné chaty přicházím v tichosti k této chatě. Uvědomuji si na tomto magickém místě, že její název je na místě. Napadá mě další příznačný název – mohla by se jmenovat Zapomenutá. Uvědomuji si, že pro mě je už z nějakého důvodu nezapomenutelná… Jsem zde šťastná... Po dlouhé době totiž zase jedna chata, ke které nevede široká cesta. 


Ota Bouzek napsal:

"ZTRACENÁ  CHATA

Dobrá slivovice v zimě hřeje, v létě chladí a na jaře či při podzimu vyrovnává teplotu. A co víc, odhání špatné nálady.

         Je doktorova. Chirurg ji koupil, ale nám místním lesákům nechal „odemčenou“. Seznámil jsem se tam s po létech velmi úspěšným trenérem národního mužstva fotbalistů. Němec, který u nás ulovil jelena a na soukromé chatě úspěch slavil, několikrát jsem tam s panem profesorem poobědval i vypil něco, jak říkal z „úplatků“.  

            ZTRACENÁ chata byla odprodána a patřila lékaři, panu profesorovi chirurgie z fakultní nemocnice v Olomouci. Tehdy taková koupě tehdy vlastně neexistovala. U nás se to po rozehrané partii mocných panu doktorovi povedlo. Však mu také všechna čest! Všem potřebným kolem nás ochotně pomohl se zdravotními potížemi a nejenom to. Nechal chatu krásně opravit a nás hajné, ale i dělníky, pracovali-li poblíž, ve svojí skromné rezidenci rád přijímal. Setkal jsem se tam, díky jemu, s hodně zajímavými lidmi."             

Další fotografie zde:
www.zonerama.com/lovcha/Album/6153373?secret=9QiU10gXHj5sNjhd859R2w4NQ

 

 

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, 
NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.
Zprostředkovatelem ubytování na chatách ve svém vlastnictví jsou Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Více informací zde: eshop.alsol.cz/

Vytvořeno službou Webnode